W tym roku magazyn „Kurier Drzewny” po raz setny trafił do rąk specjalistów branży drzewnej i meblarskiej. Ciągle rosnąca popularność tego miesięcznika wynika przede wszystkim z zakresu poruszanej na jego łamach tematyki, która zawsze jest dostosowana do potrzeb polskiego przedsiębiorcy. Sukces dotarcia do sektora i wysoka skuteczność pisma są także wynikiem umiejętnego przekazywania informacji pochodzących od dostawców, producentów, technologów, naukowców i relacji z bieżących wydarzeń oraz trendów bezpośrednio do przedsiębiorcy prowadzącego działalność produkcyjną lub usługową, a także każdego, kto jest zainteresowany wszystkim tym, co ma związek z surowcem drzewnym.


„Kurier Drzewny” to miesięcznik skierowany do specjalistów z branży drzewnej i meblarskiej. Ukazuje się on jedenaście razy w roku (wydanie wakacyjne stanowi podwójny numer pisma). Jego średni nakład wyliczony jest przez Związek Kontroli Dystrybucji Prasy (ZKDP) i wynosi 18 200 egzemplarzy. Pismo jest członkiem ZKDP, którego nakład podlega audytowi, przez co jest w 100% wiarogodne. Poddanie się kontroli nakładu, to uwiarygodnienie wydawnictwa zarówno wobec reklamodawców, jak i czytelników.


Z branżą i dla branży
Na łamach „Kuriera Drzewnego” co miesiąc publikowane są: informacje na temat nowości technicznych i nowoczesnych rozwiązań technologicznych, podpowiedzi, w jaki sposób usprawnić procesy produkcyjne, które maszyny i narzędzia warto nabyć do pracy, prezentacje, opisy i dane techniczne poszczególnych maszyn i narzędzi, porady na temat np. marketingu, dofinansowań dla małych i średnich przedsiębiorstw, informacje o topowych produktach, praktycznych akcesoriach czy chemii dla meblarstwa.
Opisywane są również zapowiedzi oraz relacje z najważniejszych wydarzeń sektora drzewnego z kraju i zagranicy, tj.: targi, kongresy, sympozja, konferencje, szkolenia, warsztaty, mistrzostwa, konkursy, itd.
Ponadto w piśmie znajdują się także reportaże, opisujące produkcję w konkretnym zakładzie, np. wytwarzającym komponenty, przerabiającym drewno lub wytwarzającym produkty drzewne, co stanowi inspirację dla odbiorców gazety.


Również z myślą o meblarstwie
Stałą częścią czasopisma jest także „Przegląd Meblarski”, zawierający specjalnie wyselekcjonowane informacje, szczególnie interesujące przedsiębiorców produkujących meble. Rubryka ta stanowi około 25% całej powierzchni magazynu.
Czytelnicy zawsze mogą zaczerpnąć najnowszych informacji w dziedzinie trendów w meblarstwie, komponentów meblowych, a także dowiedzieć się wielu praktycznych rzeczy dzięki reportażom realizowanym w poszczególnych zakładach produkcyjnych.


Odrębna tematyka każdego wydania
Każdy numer „Kuriera Drzewnego” posiada jeden lub kilka tematów wiodących. To dzięki nim konkretne wydania poświęcone są w większym stopniu wybranej tematyce. Staranne dobranie tych zagadnień pozwala zaspokajać najważniejsze potrzeby w zakresie informacji dla Czytelników magazynu.
– „W ciągu roku w sposób rzetelny informujemy środowisko branżowe m.in. w takich wydaniach tematycznych, jak: stolarka budowlana, obróbka termiczna i chemiczna, uszlachetnianie powierzchni, płyty drewnopochodne, obróbka drewna okrągłego, energia z odpadów, technologie CNC, tartacznictwo, handel drewnem, akcesoria meblowe, transport i logistyka, wyposażenie warsztatów, materiały ścierne, mebla tapicerowane, odpylanie, drewno odpadowe, elektronarzędzia, produkcja kuchni, itd.” – mówi Marcin Juwa z wydawnictwa KD Media i dodaje:
– „Prezentowane w gazecie zagadnienia z pewnością przybliżają Czytelnikowi wiedzę, która pozwala na łatwiejsze podjęcie kluczowych decyzji w obszarze usprawniania procesu produkcji i rozwoju przedsiębiorstwa.”.


Innowacyjna dystrybucja
Warto zwrócić uwagę na to, iż „Kurier Drzewny” posiada specjalnie opracowany system dystrybucji.
– „Do naszych Czytelników docieramy za pomocą punktów rozdawniczych zlokalizowanych w największych hurtowniach branżowych w kraju, zaopatrujących przemysł drzewny i meblarski, a poza tym prowadzimy stałą wysyłkę gazety do bardzo szerokiego grona prenumeratorów. „Kurier Drzewny” jest również rozprowadzany podczas różnych wydarzeń branżowych, tj. targach, szkoleniach, seminariach czy konferencjach, a także w bezpłatnej wysyłce rotacyjnej, przy której wykorzystujemy specjalnie opracowaną i stale aktualizowaną bazę danych.” – mówi Marcin Juwa.


Setne wydanie magazynu
W tym roku wydawnictwo KD Media oddało w ręce Czytelników setne wydanie „Kuriera Drzewnego”. Jubileuszowy numer magazynu jest łączony, ponieważ przypadł na okres lipca i sierpnia.
– „Z okazji setnego wydania naszej gazety, w imieniu całej redakcji KD Media chciałbym serdecznie podziękować wszystkim tym Czytelnikom, którzy są z nami od samego początku, a także tym, którzy dołączyli do nas później. Cieszymy się, że „Kurier Drzewny” odpowiada Waszym potrzebom oraz zainteresowaniom, a przez to spełnia swoje główne zadanie, do którego został powołany wraz z pierwszym swoim numerem.
Życzymy Wam – jak i również sobie – kolejnych wspólnych i szczęśliwych lat trwania w branży drzewnej i meblowej oraz pomyślnej współpracy, która przyczynia się do dalszego rozwoju po obu stronach.” – mówi Jarosław Kanas z wydawnictwa KD Media.